Toggle navigation
Digital collections
Dansk
Fritekst
Titel
Ophav
Person
Lokalitet
search for
Search
Digital collections
Digital collections
Småtryk
Partiprogrammer
Varehuse
Judaistisk Samling: Tidlige & sjældne tryk
Kort & Atlas
David Simonsens Håndskrifter
Orientalsk Samling: Tidlige tryk
Vesterlandske håndskrifter
Trykte bøger
David Simonsens Arkiv
Det Kgl. Biblioteks Arkiv
Judaistisk Samling: Håndskrifter
Orientalsk Samling: Håndskrifter
Dansk Folkemindesamling
Billeder
Særudgivelser
Cirkus
Danmarks regenter
Flora Danica
Hæfte
Hft. 1
Hft. 2
Hft. 3
Hft. 4
Hft. 5
Hft. 6
Hft. 7
Hft. 8
Hft. 9
Hft. 10
Hft. 11
Hft. 12
Hft. 13
Hft. 14
Hft. 15
Hft. 16
Hft. 17
Hft. 18
Hft. 19
Hft. 20
Hft. 21
Hft. 22
Hft. 23
Hft. 24
Hft. 25
Hft. 26
Hft. 27
Hft. 28
Hft. 29
Hft. 30
Hft. 31
Hft. 32
Hft. 33
Hft. 34
Hft. 35
Hft. 36
Hft. 37
Hft. 38
Hft. 39
Hft. 40
Hft. 41
Hft. 42
Hft. 43
Hft. 44
Hft. 45
Hft. 46
Hft. 47
Hft. 48
Hft. 49
Hft. 50
Hft. 51
Suppl. 1
Suppl. 2
Suppl. 3
Taxonomisk gruppe
Holger Damgaards Teatersamling
John R. Johnsen balletfotos
Keld Helmer-Petersen
Kvindelige politikere
Kønnet i kunsten
Naturvidenskabsfolk
Portrætbasen: Portrætter i Det Kgl. Bibliotek
Vestindien
1864
1914-1920
Bladtegninger
Samlinger
Search Constraints
« Previous |
1
-
30
of
60
|
Next »
Sort by Tidligst
Titel
Ophav
Tidligst
Senest
Number of results to display per page
30 per page
30
per page
50
per page
100
per page
View results as:
List
Gallery
Masonry
Search Results
Oxalis Acetosella var. coerulea DC.
Bryum Schimperi C. Müll.
Jungermannia curvifolia Dicks. / Jungermannia Dicksoni Hook.
Erigeron acris L. var. stricta Lge.
Glyceria maritima (Gort.) Wahllb. / Glyceria maritima var. anomala Lge.
Planr´tago (major*) intermedia Gilib.
Gymnomitrium concinnatum Cord. / Gymnomitrium (?) suecium Gottsche.
Sphagnum fimbriatum Wils.
Carex capillipes Drej.
Carex paludosa var. depauperata Æge.
Salix phylicaaefolia L.
Briza media L. var. pallescens Doell.
Pannaria nebulosa Hffm. / Schäreria lugubris (Smrf. p. p.)
Ulmus suberosa Ehrh.
Cincllidium subrotundum Lindb.
Montia minor Gmel.
Betula intermedia Thom.
Fluminia arundinacea (Liljebl.) Fr.
Myosotis repens Don.
Betula odorata Bechst. var rhombifolia (Tausch.)
Lopadium fusco-luteum (Dicks.) Mudd. / Lopadium pezizoideum (Ach.) Körb.
Carex caespitosa (?) var. elliptica Drej.
Bryum calophyllum var Jensenii M. T. Lge. / Bryum erythrocarpum Schwägr.
Rinodina Conradi Körb. / Rinodina turfacea (Wahlenb.) Körb. / Rinodina ocellata (Flörk...
Schedonorus Benekeni Lge. (Bromus asper Benek.). 85)
Tragopogon minor Fr.
Betula glandulosa Michx.
Sendtnera Woodsii (Hook.) Endl. / Jungermannia Vahliana N. E.
Ulmus effusa Willd. (Ulmus pedunculata Foug.).
Spaghnum Mülleri Schimp.
« Previous
Next »
1
2