Toggle navigation
Digitale samlinger
English
Fritekst
Titel
Ophav
Person
Lokalitet
søg efter
Søg
Digitale samlinger
Digitale samlinger
Småtryk
Partiprogrammer
Varehuse
Judaistisk Samling: Tidlige & sjældne tryk
Kort & Atlas
David Simonsens Håndskrifter
Orientalsk Samling: Tidlige tryk
Vesterlandske håndskrifter
Trykte bøger
David Simonsens Arkiv
Det Kgl. Biblioteks Arkiv
Judaistisk Samling: Håndskrifter
Orientalsk Samling: Håndskrifter
Dansk Folkemindesamling
Billeder
Særudgivelser
1864
1914-1920
Bladtegninger
Cirkus
Danmarks regenter
Flora Danica
Hæfte
Hft. 1
Hft. 2
Hft. 3
Hft. 4
Hft. 5
Hft. 6
Hft. 7
Hft. 8
Hft. 9
Hft. 10
Hft. 11
Hft. 12
Hft. 13
Hft. 14
Hft. 15
Hft. 16
Hft. 17
Hft. 18
Hft. 19
Hft. 20
Hft. 21
Hft. 22
Hft. 23
Hft. 24
Hft. 25
Hft. 26
Hft. 27
Hft. 28
Hft. 29
Hft. 30
Hft. 31
Hft. 32
Hft. 33
Hft. 34
Hft. 35
Hft. 36
Hft. 37
Hft. 38
Hft. 39
Hft. 40
Hft. 41
Hft. 42
Hft. 43
Hft. 44
Hft. 45
Hft. 46
Hft. 47
Hft. 48
Hft. 49
Hft. 50
Hft. 51
Suppl. 1
Suppl. 2
Suppl. 3
Taxonomisk gruppe
Holger Damgaards Teatersamling
John R. Johnsen balletfotos
Keld Helmer-Petersen
Kvindelige politikere
Kønnet i kunsten
Naturvidenskabsfolk
Portrætbasen: Portrætter i Det Kgl. Bibliotek
Vestindien
Samlinger
Søgebegrænsninger
« Forrige |
1
-
30
af
60
|
Næste »
Sorter efter
Titel
Ophav
Tidligst
Senest
Antal resultater som vises pr. side
30 pr. side
30
pr. side
50
pr. side
100
pr. side
Se resultater som:
Liste
Galleri
Murværk
Søgeresultater
Pannaria nebulosa Hffm. / Schäreria lugubris (Smrf. p. p.)
Salix phylicaaefolia L.
Briza media L. var. pallescens Doell.
Betula intermedia Thom.
Carex caespitosa (?) var. elliptica Drej.
Montia minor Gmel.
Bryum calophyllum var Jensenii M. T. Lge. / Bryum erythrocarpum Schwägr.
Tragopogon minor Fr.
Spaghnum Mülleri Schimp.
Sendtnera Woodsii (Hook.) Endl. / Jungermannia Vahliana N. E.
Rinodina Conradi Körb. / Rinodina turfacea (Wahlenb.) Körb. / Rinodina ocellata (Flörk...
Ulmus effusa Willd. (Ulmus pedunculata Foug.).
Betula glandulosa Michx.
Schedonorus Benekeni Lge. (Bromus asper Benek.). 85)
Cincllidium subrotundum Lindb.
Ulmus suberosa Ehrh.
Carex capillipes Drej.
Planr´tago (major*) intermedia Gilib.
Oxalis Acetosella var. coerulea DC.
Bryum Schimperi C. Müll.
Jungermannia curvifolia Dicks. / Jungermannia Dicksoni Hook.
Glyceria maritima (Gort.) Wahllb. / Glyceria maritima var. anomala Lge.
Carex paludosa var. depauperata Æge.
Erigeron acris L. var. stricta Lge.
Sphagnum fimbriatum Wils.
Fluminia arundinacea (Liljebl.) Fr.
Myosotis repens Don.
Betula odorata Bechst. var rhombifolia (Tausch.)
Lopadium fusco-luteum (Dicks.) Mudd. / Lopadium pezizoideum (Ach.) Körb.
Gymnomitrium concinnatum Cord. / Gymnomitrium (?) suecium Gottsche.
« Forrige
Næste »
1
2